7 rad pro tvůj den-pokračování

17. 08. 2011 | † 21. 10. 2011 | kód autora: RpT

 Tak jo...

Už jste si určitě přečetli můj článek "7 rad pro tvůj den".Tohle je jeho pokračování,protože jsem přišla na dalších pár fíglů,jak si zpříjemnit...

Začnu od konce.Nejlepší před spaním je přečíst si nějakou hezkou knížku. Pokud jsi dívka,hodil by se nějaký příjemný román. Pokud jsi kluk,tak na romány asi moc nejsi, a tak bude asi nejlepší nějaký mírný dobrodružný příběh. V knihovně vám určitě nějak poradí,když jim řeknete,co chcete. Jestli členství v nějaké knihovně ještě nemáte,je nejvyšší čas si ho zařídit. Většinou to bývá docela levné a jednoduché. Taky jsem vám dala pár tipů,které na mém blogu najdete.

Skvělým způsobem,jak vyplnit prázdnou díru ve vašem harmonogramu je skauting. Je to naprosto skvělá věc. V skoro každém městě je nějaké středisko. Také přihlásit se je naprosto jednoduché. Je jen nutno pochopit,že skaut není nic pro nějaké snoby. Rifličky si tam lehce roztrhnete a make-up vám rozmaže déšť,nebo hra na ešusovanou. Jinak mám skauta strašně ráda. Je tam plno staršlivé srandy a je to snad nejlepšejší věc mého týdne. Schůzky bývají jednou týdně. Občas se koná nějaká ta výprava za kulturou,na rozhlednu,pod stan,nebo za jinými skauty... Taky se každoročně konají různé skautské závody. Nejznámější jsou Svojsíkovy závody jeden rok jsou pro ty mladší (vlčata a světlušky) a druhý rok pro nás starší (skauty a skautky). Tenhle rok jsou pro nás starší a naše družinka postoupila přes základní (okresní) a krajské kolo do celostátního kola.

Taky volný čas můžete zabít hrou na nějaký hudební nástroj. Člověka to uvolní a když se obtěžujete a trošku víc cvičíte,věřte,že i s malým talentem se úspěch dostaví.

Nedávno jsem zjistila,že pečení je naprosto úžasná věc. Já jsem svůj první výtvor zkusila na mé narozeniny a docela to i vyšlo! Je to prima zkoušet nové a nové recepty, experimentovat a vidět nadšené obličeje vděčných strávníků,kteří si pochutnávají na vašich pochoutkách!

Právě jsem přišla na nový způsob,jak úžasně odstartovat den. Hned,jak se probudíte,musíte vylézt z postele,odhrnout záclony a umýt si obličej studenou vodou.Fakt to funguje!

Když nemůžete usnout,neválejte se jen tak zbůhdarma v posteli,ale vemte si knížku,dvakrát oběhněte dům,zahrajte si oblíbenou hru na mobilu,nebo prostě vykonejte nějakou kratší a jednoduchou činnost,kterou se unavíte,a pak usnete,jako dudek!

A když se nemůžete donutit k tomu,abyste něco dělali,vykašlete se na všechno (tedy až na krajní výjimky) a pořádně se alespoň na chvilku flákejte a dělejte,co je vám po libosti...

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.